پیشنهاد می‌شود در منزل از خودتان عکس‌های متناوبی بگیرید.حس حاصل از رشد یک انسان در درون ما، بدون شک لذت‌بخش و باعث افتخار ما است.

چه کسی دوست ندارد طعم و خاطرات شیرین این افتخار را برای همیشه به یادگار نگه دارد؟!پس بهتر است با صرف زمان اندکی و داشتن خلاقیت بصورت هفتگی و یا ماهیانه، تغییرات ناشی از رشد جنین خود را ثبت کنید.

ما در اینجا چند نکته‌ی آموزنده برای بالا بردن کیفیت و نمایش هر چه بهتر این حس در عکس‌ها را برای شما به اشتراک می‌گذاریم.

اولین و مهم‌ترین موضوع زمانبندی و برنامه‌ریزی است. اگر می‌خواهید دقیق و زیبا کار کنید، حتما روی بعضی موارد از ابتدا برنامه‌ریزی داشته باشید.

کل این فرایند با برنامه‌ریزی شما از ایده به نتیجه‌ی زیبا و دلخواه تبدیل خواهد شد.برنامه‌ریزی برای تعیین زمان‌های عکاسی، مکان عکاسی، لباس شما و عکاس خواهد بود.

اگر از حوصله و زمانتان خارج است پیشنهاد می‌کنیم با دوربین یک گوشی موبایل با کیفیت، در زمان‌های مشخصی مانند هر ماه و یا هرسه ماه فقط از شکم خود، در آینه عکس بگیرید.ولی اگر دوست دارید عکس‌های جالب و جذابی داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و یا خاطره‌ای دلچسب جهت تداعی این لحظات تکرار نشدنی برایتان ایجاد شود، با ما همراه باشید:اگر شخص خوش ذوق و سلیقه و با حوصله در اطرافتان وجود دارد، می‌توانید از او درخواست کنید که به عنوان عکاس دراین پروژه‌ی نسبتا طولانی شما را همراهی کند.ولی با توجه به اینکه ذوق و شوق شما قابل مقایسه با بقیه افراد نیست، بهترین شخص برای این کار خودتان هستید.

عکاسی بارداری

اگر خودتان می‌خواهید عکاس خودتان شوید، این نکته را در نظر بگیرید که در هفته‌های آخر، احتمالا سنگین می‌شوید وفعالیت‌های زیاد، برایتان دشوار خواهد بود.بنابر این، مکان عکاسی و لباستان از اهمیت بالایی برخوردار است.باید محلی را انتخاب کنید که از نظر رفت و آمد برایتان آسان باشد.

برای مثال اگر علاقه‌مند به عکاسی در فضای بازهستید بهتر است در نظر بگیرید که ماه‌های آخر بارداریتان در چه فصلی خواهد بود و آیا تردد و عکاسی در آن مکان مورد نظر برای شما مقدور می‌باشد یا خیر.اما تجربه نشان داده است که اگر یک اتاق راحت با نور زیاد را انتخاب کنید، حتما ادامه مراحل عکاسی تا پایان بارداری برایتان راحت‌تر خواهد بود.

همچنین از نظر لباس هم می‌توانید برای هر عکس لباس‌های متنوع داشته باشید ولی مجددا ذکر میکنم با توجه به تجربه افراد، مادران یا با نیم‌تنه عکاسی می کنند تا شکم آن‌ها مرکز توجه باشد و تغییراتش کاملا مشخص شود و یا یک پیراهن راحت تک رنگ با پارچه کشی به تن می‌کنند که تا پایان زمان بارداری در تمامی عکس‌ها بتوانند از آن استفاده کنند.

در مورد ژست و پوزهای بارداری نیز بهتر است خلاقیت خود را بالا ببرید و از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متنوع ایده بگیرید تا عکسهای جذاب‌تری داشته باشید.به طور مثال می‌توانید در هر بار عکاسی، یکی از وسایل نوزاد خود را استفاده کنید: سونوگرافی، کفش، لباس، اسباب بازی، ماشین و ….و یا اینکه با انگشتان دستتان نشان دهید که در کدام ماه از بارداریتون هستید.در برخی از عکس‌ها از حضور همسرتان نیز بهره ببرید.و در نهایت کمی به خودتان برسید، موها و ناخن‌هایتان را مرتب کنید و از همه مهمتر همیشه و در تمامی عکس‌ها لبخند داشته باشید.

عکس‌ها فقط انتقال دهنده‌ی یک سری واقعیت‌های ساده نیستند، در آن‌ها عمق احساس و عشق را می‌توان نشان داد.شما نیز می‌توانید با لبخند و عمق نگاهتان، به نوزاد آینده‌ی خود نشان بدهید که چقدر از حضورش خوشحالید و به اون افتخار می‌کنید.